StarGate - rasy

15. května 2008 v 11:45 |  Monology
Jelikož se na archivu začaly vyskytovat povídky s tématikou StarGate (Hvězdné brány), rozhodla jsem se sepsat o tomto fandomu pár informací. Je toho hodně, takže začneme s rasami. Nejsou zde popsány všechny, které se kdy objevili v seriálech, ale ty nejdůležitější. Máte-li dojem, že nějaká chybí a měla by tu být, stačí mi na mail napsat stručné info o této rase a já ji sem vložím.
V brzké době přidám článek o StarGate Command (SGC - velitelství) a důležitých osobách, které se v seriálu objevili.

Goa´uld
Rasa zotročující lidi, arogantní a prahnoucí po moci. Využívají lidi jako hostitele a Jaffy jako inkubátory pro goa´uldí larvy. Když symbiont dospěje, opustí vak, ve kterém roste a musí se mu najít vhodný hostitel. Goa´uld se od člověka pozná podle několika věcí. Pokud je naštvaný nebo jen chce ukázat svoji sílu, žlutě se mu rozzáří oči. Jeho hlas nepřipomíná člověka, jako by byl upraven nějakým přístrojem. Sami se prohlašují za bohy.
Tok´ra
Odnož goa´uldů zrozená královnou Egerií, která nesouhlasila s ideologií goa´uldů zotročovat lidi a využívat je jako hostitele. Otevřeně proti Goa´uldům bojují. Název jejich rasy je odvozen od slov Tok Ra - Proti Raovi. Oproti Goa´uldům žijí v symbióze se svým hostitelem. Ten má právo kdykoliv převzít moc nad svým tělem a mluvit sám za sebe. Jelikož jejich počet je velmi malý, jejich hlavní zbraní je infiltrace mezi Goa´uldy a získávání informací, které by jim pomohli nad nimi vyhrát.
Hostitelem Selmak se stane otec Sam, Jacob.
Asgardi
Vyspělá rasa bojující proti Goa´uldům. Jejich technologie je na mnohem vyšší úrovni, než jejich nepřátel, ale sami mají problém s Replikátory. Několikrát byli nuceni požádat SG1 o pomoc v boji proti nim. Vzrůstem jsou malí a vypadají podobně jako mimozemšťané, kteří se údajně zřítili v Roswellu. Jen barvu mají šedou.
První Asgard, se kterým se SG1 setkal, byl Thor - vrchní velitel ozbrojených sil Asgardů.
Replikátoři
Prvně vznikli jako hračka nepovedeného robota. Kdykoliv se tento robot cítil ohrožený, útočili. Jejich smyslem je se množit - replikovat. Po nějaké době přestali poslouchat svojí stvořitelku (v jednom s dílů se přímo objeví). K replikování potřebují kovové materiály. Několikrát napadnou zemi, ale hrozba je vždy potlačena. Replikátoři vedou válku s Asgardy. Jejich technologie je pro ně lákadlem. Asgardi je několikrát odrazí, ale nikdy je nezničí úplně. Až díky plukovníkovi O´Neillovi získají zbraň, která jim pomůže v boji proti Replikátorům.
Zajímavostí je, že se Replikátoři na jedné planetě vyvinou tak, že vzhledem připomínají lidi. Oproti lidem však necítí žádné emoce. Až na Pátého (jména odvozena podle pořadí vzniku). Ten se zamiluje do Sam. Bohužel pro něj, ona city neopětuje. Pátý ji nakonec propustí, ale stvoří nového Replikátora, který vypadá stejně jak Sam.
Noxové
Na pohled vypadají jako lidé. Spíše takové lesní víly. Věří v dobro a nesnášejí smrt. Mají sílu učinit jakýkoliv předmět neviditelným. Zároveň mají moc oživit mrtvé. Jsou nestranní a pomáhají každému, když to potřebuje.
Jaffové
Otroci Goa´uldů. V oblasti břicha mají vak, ve kterém přechovávají larvy Goa´uldů. Bez larev nedokáží žít a brzy umírají. Larvy jim však pomáhají hojit zranění. Jaffové nepotřebují spát. Mají však rituál Kelnoreem - něco na styl meditace. Ten však musí provádět pravidelně, jinak mohou umřít. Díky látce zvané Tretonin mohou žít bez larev. Ačkoliv musí brát Tretonin pravidelně, je to pro ně krok k osvobození se od Goa´uldů.
Antikové
Stavitelé hvězdných bran. Vyspělá rasa, která záhadně jednoho dne zmizela. Nejznámějším místem, které obývali, je Atlantida. Veškeré své informace vložili do zařízení, které se spustí, jen když k němu přiloží člověk hlavu. S tímto zařízením se členové SG1 setkají dvakrát. Poprvé netuší o co se jedná. Osobu, kterou přístroj uvězní, je Jack O´Neill. Až po několika dnech přijdou na to, že v jeho mysli jsou veškeré znalosti Antiků. Lidský mozek však na ně není stavěný. Jack začne mluvit anticky a jediný, kdo mu trochu rozumí, je Daniel. Jack nakonec zadá do systému bran nové adresy. Nakonec otevře bránu a projde na domovskou planetu Asgardů, kteří mu informace z hlavy odstraní.
Podruhé je to opět Jack, kdo si nechá nahrát informace do hlavy. Je to jejich jediná možnost, jak zjistí, kde je Ztracené město, které by mělo obsahovat zbraň, jež by jim pomohla proti Goa´uldovi jménem Anubis.
V průběhu se dozvídáme, že Antikové nezemřeli, ale povznesli se na vyšší úroveň bytí. Zároveň se dozvíme, že Anubis sám byl povznesen, ale ostatní ho svrhli.
Ori(čti Oráj)
Ori jsou rasou, která dříve žila s Antiky v míru v jedné galaxii. Mír a vzájemné soužití narušilo vytvoření náboženství Origin (Počátek) a následné pokusy Ori získat co nejvíce lidí na svoji stranu, aby posílili svou moc. Antikové se chtěli blížící se válce vyhnout a proto tuto galaxii opustili a přesídlili do galaxie Pegasus a následně do naší galaxie, kde se většina z nich povznesla na vyšší úroveň bytí. Ori se v SG objevují od deváté série a následně vše vyvrcholí postavením superbrány a příletem jejich bojových lodí za účelem ´´potlačení zla´´.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bilkis Bilkis | 15. května 2008 v 14:25 | Reagovat

Díky ti! Trochu jsem se v tom ztrácela, protože jsem nevěděla, o jakých že to mluvíš, ale teď je mi to jasné. Některé ty rasy si pamatuji, sice mlhavě, protože jsem viděla asi 2 díly z celého seriálu, ale pamatuji! To je první úspěch. A je super, že se neomezujeme jen na povídky, i představení fandomů je důležité! Tlesk a mrk! :D

2 tomas tomas | 28. listopadu 2008 v 20:35 | Reagovat

Celkom good

nevies kde by som stiahol 10 seriu ??

3 Andy Andy | 7. února 2009 v 18:10 | Reagovat

Cool blog ja ted hraju s kamosema DrD na tema hvezdna brana a tohle mi fakt pomohlo dik dik

4 hkdworjqu hkdworjqu | E-mail | Web | 11. května 2009 v 0:19 | Reagovat

XNVU6B  <a href="http://qvtbbdsqofnz.com/">qvtbbdsqofnz</a>, [url=http://jnhaxjhujvsb.com/]jnhaxjhujvsb[/url], [link=http://mluaqmjmkeui.com/]mluaqmjmkeui[/link], http://oxzdfpaslqxu.com/

5 cupexitn cupexitn | E-mail | Web | 30. května 2009 v 17:13 | Reagovat

KtgIKX  <a href="http://kpzeuilsbojx.com/">kpzeuilsbojx</a>, [url=http://eqpzypphdcqf.com/]eqpzypphdcqf[/url], [link=http://gwfezvxobhuo.com/]gwfezvxobhuo[/link], http://deurtwdqkprf.com/

6 Geler Geler | 1. července 2009 v 13:52 | Reagovat

Pár jich tam chybí ale jinak dobré!!Můžu se zeptat jak to s oráji dopadne??

7 Ball Ball | E-mail | Web | 16. srpna 2009 v 21:32 | Reagovat

Geler: Nijak moc:D Bojujou potom lidé pošlou Zbren proti povzneseným k ORi přes superbránu tím zničí Ori. Potom Jim azgardi Daji nové zbrane a stity. a Budou nicit Zbyle ORajske Lode. Konec. Uplny Konec je ve Filmu STARGATE ARCHA PRAVDY

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.